Anthony Hobley előadása elsősorban azon szakemberek számára lehetett érdekes, akiknek az üzleti tevékenysége kiterjed a pénzügyi műveletekre, a befektetésekre és a kereskedelemre, és bármilyen módon kapcsolódik az olaj- és gáziparban, a szénbányászatban vagy a villamosáram-termelésben érintett vállalkozásokhoz.
Az elmúlt néhány év során a Carbon Tracker Initiative forradalmian új gondolkodásmódot teremtett az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok pénzügyi intézményeinek körében a fosszilis tüzelőanyagokkal kapcsolatos befektetéseket illetően. Mélyreható pénzügyi elemzések révén ráirányították a befektetési szakemberek figyelmét azokra a kockázatokra, amelyeket a küszöbönálló éghajlat-szabályozás jelent ebben a szektorban. Sikerült közismertté tenniük olyan fogalmakat, mint a „szénbuborék” vagy az „alvóeszközök”, amelyek ma már bevett kifejezések a világ vezető pénzügyi központjaiban és a pénzügyi hatóságok munkája során.
Az előadást követően Horváth Ágnes, a MOL-csoport vezető közgazdásza, Samu János, a Concorde Alapkezelő elemzési üzletágvezetője, Tardos Gergely, az OTP Elemzési Központjának vezetője és Gyura Gábor, az MNB Felügyeleti Módszertani Főosztályának vezetője egy angol nyelvű kerekasztal-beszélgetés keretében vitatta meg a téma magyarországi vonatkozásait. A kerekasztal-beszélgetés moderátora Bart István, az Energiaklub társelnöke volt.